«Завжди розраховувати на себе» — таке правило я виніс з життя і воно рятувало мене безліч разів

Вчився в коледжі і з тих пір зрозумів — розраховувати треба тільки на себе. Заліки та екзамени складав, бо вчив або робив шпаргалки. Мої одногрупники сподівались списати. Їхня надія на когось — привела до двійок та трійок. Вони дивувалися, чому в мене не має проблем з навчанням. Я навчився розраховувати на себе. В дорослому житті користувався цим самим правилом.

Самостійно знайшов роботу. Мої друзі шукали через знайомих. Комусь пощастило, іншим — ні. Ті, кому допомогли, відчували себе зобов’язаними. Я сам всього досягав і дякував тільки собі. На роботі розраховував тільки на себе. Начальство помітило мій підхід до роботи. Мені підвищили зарплатню та відносилися з повагою. Незалежність від всіх вчить самостійності і загартовує характер.

Якщо мені не вистачає грошей на дорогу покупку, то я не буду її робити. Вона мені не по кишені. Зараз не можу цього дозволити. Необхідно перетерпіти та заробити. Ніколи не витрачаю кошти на кафе, ресторани та кав’ярні. Можу поїсти вдома. Це збереже копійку. Скільки бачив людей з хорошим достатком, але повною безвідповідальністю до грошей. Вони витрачають все зароблене за місяць на: їжу, золото, косметику, одяг, машини та таксі. В кінці місяця сидять без копійки в кишені та просять в батьків чи друзів. Деякі умудряються відкрити кредитну картку. Мій друг обзавівся такою, де кредитний ліміт 100000 гривень. Не буду говорити, наскільки швидко він їх витратив.

Мої батьки не хвилювалися за мене. Вони знають, я завжди тверезо дивлюся на життя. Ніколи не візьмусь за те, що не можу зробити, не влізу в неприємності, не попрошу грошей. Я поїхав з дому в шістнадцять, але ні разу не змусив батьків хвилюватися.

Ще в студентські роки, позичив двісті гривень. Друг дав грошей, але відношення до мене змінилося. Він часто жартував про мою бідність. Я мав гроші. Тоді не правильно витратив кошти, за що поплатився. Стосунки з другом зіпсувалися. Я швидко повернув позичене і виніс цінний урок.

В свої тридцять, маю хороші стосунки з друзями, повагу від оточення та хорошу репутацію. Сам купив квартиру. Однокімнатну, але свою. На роботу завжди приходжу вчасно та виконую доручення чітко. Батькам допомагаю впродовж п’яти років. Ні разу не брав кредит. За всі платежі розраховуюсь вчасно. Я радий, що моє життя склалося саме так. Це все завдяки цінним урокамі і вірі в свої сили.

 

Оцініть статтю
Джерело
«Завжди розраховувати на себе» — таке правило я виніс з життя і воно рятувало мене безліч разів