Як батько дав мені головний урок в моєму житті

Ходив я в школу в той радянський час, коли в школах була восьмирічна та десятирічна навчальна програма. Я не любив і з нетерпінням чекав коли вже закінчу восьмий клас. Здав випускні екзамени, забрав атестат та пішов розповідати батькам про свої плани на життя.

Посвятив я батьків, що не буду я далі вчитися, піду працювати краще. Не хочу втрачати час. Батько підійшов до мене, усміхнувшись похлопав по плечу та сказав, що допоможе влаштуватись.

Ось прийшов час мого першого робочого дня, я гарно одягнувся, бризнув на себе одеколоном і пішов. Привів мене батько до свого друга Анатолійовича. Той радий був, але запитав, де моя робоча форма. Я в непонятках сказав, що я вже в робочому одязі. Він направив мене до Петровича, щоб той видав мені форму.

Я подумав, що в них тут якась особлива форма для робітників, тому з радістю пішов. Привели мене до того Петровича та сказали, що він мій напарник. Петрович теж стояв щасливий. Я так зрозумів, що в них прекрасна робота, раз вони всі такі щасливі ходять, хоча не знав в чому полягала робота. А потім як зрозумів…

Виявилось, що робота моя полягала в тому, щоб вичищати вигрібні каналізаційні ями. Як я тоді відмивався після кожної зміни. Довго мені запах того лайна причувався. Через місяць, отримавши чотириста рублів, які були досить хорошими грошима на той час, я пішов до батька і сказав, що краще піду вчитися, здобуду професію та буду працювати з паперами, а ніж так.

Ось так без сварок, скандалів та криків батько дав мені урок, який я запам’ятав на все життя.

Оцініть статтю
Джерело
Як батько дав мені головний урок в моєму житті