Висаджую чорнобривці на кожному клаптику землі, і сама не знаю для чого мені їх ціле море.

Чорнобривці дуже красиві квіти і потребують постійного догляду. До умов вирощування вони не мають особливих вимог і є стійкими до засухи. Ці квіти гарно розвиваються і квітнуть як на сонці, так і в тіні. Вони майже не піддаються захворюванням. І їхні насінини приймаються абсолютно всі. Також чорнобривці дуже полюбляють бджоли через їхній аромат і солодкуватість.

https://m.day.kyiv.ua

Хоча майже всі більшість комах не любить специфічного запаху цієї рослини, і тому різні паразити та шкідники стараються оминати їх. Ви знали, що якщо посадити ці квіти біля городини — то вони уберігатимуть їх від шкідників також. Наприклад, від голівок капусти вони прекрасно відлякують різні блошки, гусениці, метелики і інші личинки, які можуть завдати серйозної шкоди цьому овочу.
Чорнобривці — це одні з найкрасивіших квітів. Вони прикрашають і городи, і клумби, і могилки. Оскільки вони оберігають овочеві насадження — я їх збираю як, коли тільки можна у будь-який момент.

https://m.day.kyiv.ua

Ці чудо-квіти спасають всі рослини від атаки білокрилки і помітно зменшують їхню кількість вже у перший день. І великих вмінь не потрібно. Просто необхідно висадити чорнобривці біля парників, чи безпосередньо у них.

Якщо чорнобривці висадити біля помідорів чи томатів — вони зменшать грибкові захворювання, такі як фузаріоз. Вони зможуть побороти поштові патогени, впливають і сприяють розвитку великої кількості сорняків.

https://m.day.kyiv.ua

Але і виключення. На деякі рослини чорнобривці мають поганий вплив. Це стосується гороху, бобових і квасолі. Біля цих зелених – наші квіти садити не можна.

Чорнобривці в змозі захистити наступні рослини від таких хворіб:

троянди — від нематод;
вся рослинність — від медведки;
агрус і смородину — від вогнівки;
полуницю і суниці — від довгоносика;
моркву і цибулю — від мух;
картоплю і баклажани — від колорадського жука і нематод.

https://m.day.kyiv.ua

Звичайно ж, я ще не встигла перевірити дію чорнобривців на всі рослинні культури, проте, як мені відомо, захисні властивості у чорнобривців дуже високі.

Поділюся ще одним секретом, який мені відомий. Чорнобривці — це відмінний сидератон, який не є фацеліями та гірчицею. Пагіни квітів подрібнюється та укорінюється в землі під час перекопки восени або залишається у вигляді бадилля. Завдяки таким природнім добривам – ми покращуємо та живимо грунт.

 

Оцініть статтю
Джерело
Висаджую чорнобривці на кожному клаптику землі, і сама не знаю для чого мені їх ціле море.