Виліз на голову – і поплатився за це

Михайло був старшим сином своїх батьків і коли йому було 25 – народився його молодший брат Іван. Проте на той момент Михайло вже закінчував університет та міг забезпечити себе сам. Не так часто приїжджав в гості до родини, здебільшого тоді, коли його просили про допомогу або на свята. Він ніколи не просив грошей у своєї сім’ї, бо розумів, що батьки ще й доглядають за Іваном, тому навпаки допомагав їм.
Батьки дуже любили молодшого сина, він був окутаний батьківською любов’ю, тому й виріс не таким як Михайло. Іван виріс більш ледачим.

Звісно, мама та батько душі в ньому не чули, весь час допомагали і робили майже все за Івана, так він і не навчися бути самостійним. Михайло також любив молодшого брата, але не так сильно як всі навкруги. Бо коли чоловікові вже було 32 роки, то в нього народилася донька і бабуся з дідусем ніколи не знаходили часу на внучку, вони знаходили час тільки на свого молодшого сина…

Проте Михайло не заздрив, він навпаки не звертав на це уваги і старався зрозуміти батьків. Та й в принципі він сам по собі був доволі успішним (мав власний бізнес, дві квартири, спокійно забезпечував батьків і піклувався про свою сім’ю).
Та все ж наступив момент, коли не стало батьків… І так вийшло, що вони не склали заповіту. По закону спадок ділився порівну. Михайло міг сам себе забезпечувати, тому йому не сильно був потрібен спадок, він був не проти, щоб майже все собі забрав Іван. Але Іван захотів двоповерховий будинок на подвір’ї, який Михайло допомагав будувати батькам.
Михайло погодився, хоч і не дуже це все йому подобалось та вирішив він попросити брата, щоб той віддав йому єдину річ. Каблучку. Ця каблучка всі віки передавалась по жіночій ліній членам сім’ї, бо вважалось, що вона приносить жінкам щастя.
Проте Іван не хотів віддавати каблучку дитині брата, яка належала їй по праву. Він розумів, що це неправильно, але думав, що заробить багато грошей від цієї каблучки і тому не віддав її доньці Михайла. Донька ж Михайла за той час вже зовсім стала дорослою і закінчила університет.

Але на цьому історія не завершилась. Старший брат вирішив сам викупити у молодшого каблучку, але той розумів наскільки братові потрібна ця каблучка, тому вирішив заробити на цьому побільше. Він попросив брата зробити його співвласником свого бізнесу.
Михайло здивувався, як його брат міг собі таке позволити, тому вирішив провчити його. Згодом знайшовся батьків заповіт на Михайла та через деякий час поділили і мамину частку.
В результаті Іван через свою зухвалість втратив все, а Михайло повернув собі каблучку і отримав все, що заслуговував.

Оцініть статтю
Джерело
Виліз на голову – і поплатився за це