Ви колись задумувалися, яким було б життя ваших дітей 100 років тому?

Це не є великою таємницею, що сучасні батьки оберігають своїх нащадків якомога довше. Вони намагаються дарувати і створювати для своїх дітей безтурботне і щасливе дитинство. Тобто їхні дітлахи не прив’язані до жодних обов’язків, у них існують лише розваги.

depositphotos.com

Для прикладу, ще століття тому, всіх дітей привчали до праці з раннього віку. Батьки тим самим виробляли у дитини інстинкт, який допомагав їй б вижити у жорстоких умовах світу. Адже самостійні діти, які вміють виконувати різну роботу – здатні дати собі раду в житті. Вони зможуть пройти різні життєві ситуації, не шукаючи допомоги у мами чи батька.

Більш важливим вважалося, привчити дівчаток до праці по дому, ніж хлопчиків. Адже тоді дівчата виходили заміж у ще зовсім дитячому віці. Так от, вміння працювати – збільшувало їхні шанси піти під вінець. А то хто захоче собі в дружини ледащо?.

letidor.ru

У давні часи, дівчатка, які досягнули вікової позначки у десять років – вміли практично все.

З раннього дитинства вони доглядали і гледіли молодших братів і сестер. Ні, це не лише посидіти поруч і погратися улюбленою лялькою, а це була важка праця – нагодувати, дати попити, змінити пелюшки і дивитися, щоб молодші собі не нашкодили.

nra-russia.ru

Ці, здавалося б, ще самі дітлахи уміли і піч розтопити, і дрова в вогонь підкидувати, і картоплі на вечерю начистити, та й їсти приготувати. І все це вони встигали самі, доки батьки поралися в полі чи в колгоспі. Тобто така мала дитина була за старшу вдома цілими днями.

У такому дитячому віці дівчатка були вже майже повноцінними хазяйками. Вони і вареники вміли наліпити, і масло збити, це вже я мовчу про рукоділля.

Вони і обід готували на всю родину, і носили швиденько мамі в поле, щоб та перекусила. І хутчіш поверталися додому до домашніх справ і молодшеньких братів і сестер.

Наші предки були переконані, що таким чином діти привчаються до дисципліни і працьовитості, що знадобиться їм в майбутньому.
А ви погоджуєтеся з такими правилами? ЧИ не було це безсердечним, позбавляти дитину радості дитинства?

Оцініть статтю
Джерело
Ви колись задумувалися, яким було б життя ваших дітей 100 років тому?