Сину вже 35 років, він нe мaє ні дітей, ні дружини, а мріє лише про навушники

“У свої 35 років мій син абсолютно самотній, він не має ні сім’ї, ні дітей. Син здобув дві вищі освіти, працює потроху, але не надто успішно. Він живе у гарній квартирі у центрі, яку купила йому я. Однак він всі вихідні проводить у мене вдома, але ми навіть тоді не майже не спілкуємося, адже син увесь час сидить у себе в кімнаті, читає або стирчить в інтернеті. Ніякого особистого життя у нього немає.

З його батьком ми розійшлися доволі давно, він знайшов собі молодшу, а я з часом також почала жити з чоловіком, він переїхав до мене. Син, хоч і не зізнається, але, мабуть, ревнує до нього, весь час вказує на його недоліки. Хоч я постійно кажу синові, що пора створювати сім’ю, заводити дітей, однак він не слухає, лише дратується. Ми почали з ним часто сваритися через це. Він і з батьком рідко зустрічається, батько і сам не дуже ініціативу проявляє, але й синові говорити з ним не цікаво. Вони лише зрідка зідзвонюються.

Минулого тижня я запропонувала сину змінити імідж. У нього якраз був день народження, я вручила йому гроші. Син сказав, що мріє про безпровідні навушники, а я порекомендувала змінити зачіску і купити якийсь новий одяг. Син бурхливо відреагував на це і ще й образився. Поїхав і вже тиждень не дзвонить. Я переживаю через це, сумую за ним, але поки тримаю паузу. Вже набридло йти у нього на поводу. Але як мені бути?”? —

пише Людмила, 56 років

 

Людмило, ваша правда. Життя скороминуще і сім’я необхідна. Ось зараз ви є сім’єю сина. Невідомо, що буде далі, як складеться його та ваше особисте життя, але поки ви є одне в одного. Хіба вам цього мало?

Так, ви хочете, аби у сина була сім’я і діти. Але ви не запитуєте у сина чого б хотів він. Можливо того, щоб його батько не йшов із сім’ї до молодшої жінки? Щоб ви не заводили стосунки з іншим чоловіком? Одна справа — чого ми хочемо для інших або від інших, інша справа — як складається їхнє життя. Хіба винен син у тому, що його життя склалося саме так? Ви вважаєте, що так.

А якщо ми замінимо слово «вина» на слово «відповідальність»? Тоді з’являється новий інший погляд на ситуацію. Так стається у житті — багато чого не виходить, мрії не збуваються, люди зраджують і розчаровують, але є можливість щось міняти і приймати якісь рішення, які будуть вам під силу. Навколо так багато людей, які можуть заподіяти вам біль. Тоді навіщо ж самим травмувати себе і найближчих?

Ви пишете, що набридло йти у сина на поводу. Якщо я правильно розумію, ви маєте на увазі те, що ваші зауваження він сприймає дуже бурхливо, ​​тому й виникають сварки. Тоді навіщо робити йому такі зауваження? Ви ж бачите, що від них користі немає. Хвороблива реакція буває тільки якщо зачіпають і без того травмовану ділянку. Ви б’єте по хворому і чекаєте за це подяки від сина?

Подумайте і поспостерігайте, адже син тягнеться до вас. У житті у нього не все вдається і він чекає підтримки від вас. Тому і приїжджає на всі вихідні. А закривається, тому що отримує замість підтримки зауваження та докори. Він ділиться з вами своїми мріями, наприклад, про безпровідні навушники. А ви у відповідь б’єте по самооцінці, даєте пораду змінити імідж.

Так, життя сина не відповідає вашим уявленням про те, як повинна скластися доля в 35 років. Однак ви найближчі люди одне для одного. І мені здається, що син може виказати кілька претензій і до вас. Але від претензій та порад нікому не стає легше. Ви ж і самі розумієте, що життя коротке. Тому робіть свій вибір: сварки або теплі стосунки?

Оцініть статтю
Джерело
Сину вже 35 років, він нe мaє ні дітей, ні дружини, а мріє лише про навушники