Пенсії Марії ледве вистачало на оплату квартири. А незабаром весілля у похресниці ще й Різдво. Але вона вірила у божу допомогу.

 Сьогоднішня служба у церкві здалась Марії особливою. Вона як зазвичай попрохала у Господа здоров’я для всіх своїх рідних і для себе. Так у піднесеному настрої вона пішла додому. Може просто день гарний, а може через те, що сьогодні у неї був 64 день народження. 

   Вони з чоловіком жили дуже скромно у невеликій квартирі. Виховали двох доньок, які згодом повиходили заміж, при чому, вдало повиходили. Не те щоб за дуже багатих чоловіків, але живуть у достатку. У обох доньок вже народились дітки, і Марія дуже любила своїх онуків. 

   Більше для щастя нічого і не потрібно їм з чоловіком, живуть удвох у своїй старій квартирі, але єдине що їх турбує — це те, що грошей з пенсії ледве вистачає, щоб сплачувати комунальні послуги. А з цих грошей же хочеться хоть якісь гроші давати онукам. Доньки звісно намагались допомогти, але Марія завжди відмовлялась від такої допомоги.

   Єдине, що трохи зіпсувало жінці настрій у цей день — це те, що її похресниця покликала на своє весілля, а їй же хотілось гарно привітати дівчину, все ж таки вона хрещена мати. Але у гаманці було зовсім порожньо. Ще й дата весілля стояла після Різдва. Марія звісно сподівалась, що вона щось вирішить з цим питанням, але ж звідки гроші візьмуться? Ще й на свята онукам потрібно придбати подарунки. А грошей ледве вистачає на їжу та на оплату квартири. Але Марія не сильно засмучувалась, бо завжди жила “з божою допомогою” от і зараз сподівалась на неї. 

   Раптом у Марії пролунав дзвінок телефону. На тому кінці дрота була її давнішня подруга, яка почала її поздоровляти і дуже наполягала на тому, що їм потрібно зустрітися. Жінка дуже засоромилась, тому що їй нічим було навіть пригостити подругу, на що подруга, Анна, пояснила, що у неї не буде часу навіть на те, щоб чаю випити. Вона просто хоче зустрітись. 

   Анна зайшла до кафе поряд з домом Марїї з великим букетом її улюблених квітів, привітала подругу, та віддала їй конверт, який сказала не розпаковувати допоки не дійде додому. Вона поклала до конверту немалу суму грошей, і через це попрохала не відкривати його зараз. Марія знала, що подруга живе у достатку, але коли вдома Марія все ж таки відкрила цей конверт, вона була просто шокована, там було більше ніж три її пенсії. І записка про те, що ніхто не забув яке добро вона зробила. Марія відразу ж зателефонувала подрузі, щоб запитати навіщо ж таку суму подарувала. Анна нагадала їй історію, яка сталася майже тридцять років тому. Коли дочка Анни виходила заміж, то жінка пообіцяла подарувати велику коробку цукерок, які були в дефіциті. І у неї не вийшло знайти їх. А Марія пригадала, що у неї вдома як раз лежить величезна коробка з цукерками, яку їй нещодавно вислали родичі з іншої країни. Марія без зайвої думки віддала ці цукерки Анні. Як же вона тоді здивувалась, що все це просто так, ні за що. А як же зраділа донька Анни, вона була просто шокована і щаслива від такого подарунку. Саме нещодавно у сімейному колі вони пригадали цю історію, а коли донька Анни дізналась, що у Марії сьогодні день народження, відразу ж віддала матері велику суму грошей яку попрохала подарувати Марії. Ця дочка зараз має свій бізнес, тому ця сума — для неї дріб’язок. 

   У цей день Марія ще раз зрозуміла, що зроблене добро завжди повертається. І вона дуже щаслива, що тепер зможе гідно привітати свою похресницю з весіллям. 

Оцініть статтю
Джерело
Пенсії Марії ледве вистачало на оплату квартири. А незабаром весілля у похресниці ще й Різдво. Але вона вірила у божу допомогу.