Oля пiшлa з кoрпoрaтивy трoхи ранiше зa iнших. Навiть нe лишилaся нa cвяткoвий oбiд, вонa йшлa i плakaлa

Отримувати подарунки приємно, але двлеко не завжди. Іноді подарунки можуть справді образити, якщо, наприклад, подарувати крем від зморшок старшій пані і побажати їй виглядати молодшою. Або жінці купити сковорідку на день народження. Дуже часто це відбувається ненавмисне, як от чоловік міг собі уявляти, як жінка у гарному фартушку готує йому щось смачне на цій сковорідці, посміхається до нього, хвалить… Чоловіки зовсім по-іншому ставляться до сковорідок, не так, як жінки.

Але іноді люди навмисне дарують щось таке, аби познущатися. А отримувати в подарунок образу — не така вже й легка справа.

Саме так Ольга отримала на новорічному корпоративі кокос. Санта дістав зі свого мішка для неї справжнісінький волохатий кокосовий горіх замість гарної термочашки, модного блискучого чохла на телефон або безпроводних навушників, як інші її колеги. Оргвнізовувала все це групка найактивніших дівчат з офісу.

Олю ні з ким особливо не дружила на роботі, з неї кепкували і сміялися за те, що вона була непримітною, завжди слухняною і тихою, трохи згорбленою сорокарічною жінкою. Сім’ї вона не мала, натомість досі мріяла про романтику і любов. І і тут на святкуванні з неї теж посміялися і навмисне подарували цей безглуздий незрозумілий кокос.

Жінка розгубилася, притиснула до себе подарунок і лиш дивилася на колег ошелешено, а вони сміялися ледь не до сліз. Випили і веселилися собі. Одна колега навіть підколола, мовляв, це для того, щоб Ользі було про кого піклуватися тепер.

Оля пішла з корпоративу трохи раніше за інших. Навіть не лишилася на святковий обід, хоча наготувала для нього немало — і пиріг спекла, і салатів нарізала. Але лишатися не хотілося. Вона йшла і плакала, наче дитина, було так гірко і сумно, життя здавалося таким марним і незмістовним. Ішла додому, де порожньо, і її ніхто не зустріне.

Вже біля будинку з нею привітався чоловік з сусіднього під’їзду і спитав, що вона таке несе.
Жінка розповіла про кокос і сказала, що повечеряє ним, напевне, якщо вдасться розбити. Грецькі колола дверима, коли була мала, але цей, напевне, так легко не дасться.

Чоловік подумав і запропонував піти на будівництво, яке тривало недалеко від їх двору, і спробувати розбити кокос цеглою. Чому б, власне і ні? Ольга і Віталій поклали кокос на асфальт і почали кидати у нього цеглою по черзі. А він Не розбивався! Зате одна з целгин, яку дівчина кинула, відскочила прямо на ногу сусідові. «Аай! Оой!» — закричав Віталік, прямо як в дитинстві. Потім чоловік сказал, що як вже не вийде розбити той горіх сьогодні, то завтра він розколе його інструментом на роботі. І не такі міцні горішки він розколював, то і цей здасться рано чи пізно. А поки що вони пошкутильгали додому до сусіда і пробували розпиляти волохатий подарунок ножівкою. Пиляли, втомилися, Ольга зварила трохи макаронів, поки чоловік далі змагався з горіхом, ще і присипала сиром.

Вони вечеряли, ділилися історіями з дитинства, жартували, по-дитячому сперечалися про кокос, багато сміялися. А потім зрозуміли, що їм так класно і затишно вдвох, що вони не хочуть відпускати одне одного! Новий рік вони святкували разом. Всі наступні нові роки також, і кожного разу купували кокосовий горіх, як символ їхньої зустрічі.

Ольга пішла зі старої роботи і вивчилася на ведучого, працювала на весіллях та корпоративах і завжди стежила за тим, щоб ніхто нікого не обділив подарунком і не подарував щось образливе, як їй колись той кокосовий горіх.

Хоча, як виявилося, не таким вже і поганим він виявився, бо всередині кокоса були любов, затишок і справжнє щастя, а це — найголовніше.

 

Оцініть статтю
Джерело
Oля пiшлa з кoрпoрaтивy трoхи ранiше зa iнших. Навiть нe лишилaся нa cвяткoвий oбiд, вонa йшлa i плakaлa