Ніколи не занижуй власної вартості — ти гідна більшого, — навчала матір

Коли молода дівчина Ірина знайшла старовинну шкатулку в підвалі своєї бабусі, вона відчула хвилювання. Виглядала вона досить скромно та просто, але щось в ній привертало увагу дівчини. Впевнено віднесла її в ломбард, думаючи, що це може бути чимось цікавим для колекціонерів або істориків.

Працівник ломбарду, прийнявши шкатулку, оглянув кілька хвилин і оцінив її  на декілька гривень, пояснивши: «Ця шкатулка, швидше за все, старовинна, але стан її дуже поганий. Можливо, знайдеться хтось, хто заплатить трохи більше за неї, але для ломбарда вона не настільки цікава».

Ірина не засмучувалась та вирішила спробувати продати шкатулку на базарі. Там, серед різних старовинних речей, дівчина мала більше шансів знайти зацікавленого покупця. Вона встановила невелику ціну, але втричі більшу,ніж пропонував їй ломбард, і з нетерпінням чекала перших клієнтів.

Пройшло декілька годин, і ніхто не проявив інтересу до шкатулки. Ірина розчарувалась, але не збиралась здаватися. Вона впевнено виставила шкатулку на видному місці та розповідала про її потенційну історію тим, хто зупинявся біля її столика.

Нараз до неї підійшов старий чоловік з добродушною усмішкою. Він оглянув шкатулку, а потім поглянув на дівчину: «Ти добре знаєш, що продаєш?»

«Так, я досліджувала цю шкатулку, і вона має старовинне походження,» — відповіла Ірина.

«Тоді чому ти продаєш її так дешево?» — запитав чоловік.

Ірина розповіла про її дорогоцінне походження та старовинність, але також додала, що стан шкатулки не найкращий, і тому ціна невелика.

Чоловік усміхнувся і порадив їй віднести шкатулку до антикварного магазину: «Там її оцінять належно!» — запевнив чоловік і пішов своєю дорогою.

Ірину заінтригувала ця зустріч і вона вирішила звернутись до антикварного магазину, щоб дізнатись більше про цю шкатулку. Там її зустрів дуже досвідчений антиквар, який приглянувся до неї з захопленням.

«Ця шкатулка — справжня перлина. Її вартість набагато більша, ніж ви думаєте. Ми згідні її купити» — сказав антиквар і назвав ціну, яка цілком влаштовувала дівчину. Вона була в кілька разів вищою, ніж Ірина просила на базарі.

Зі своїм прибутком Ірина повернулася додому і похвалилася матері, що їй вдалося продати шкатулку за доволі високою ціною.

-Візьми цю пригоду з шкатулкою собі за урок. Завжди шукай для себе те місце, де тебе оцінять правильно. Ніколи не занижуй власної вартості! Тоді ти добре влаштуєшся в житті!

 

Оцініть статтю
Джерело
Ніколи не занижуй власної вартості — ти гідна більшого, — навчала матір