Ніколи не показуй безпорадність, навіть в 85 років!

Дідусь Микола протягом багатьох років приймає різні ліки. Як завжди, він зрозумів, що вони закінчились саме в той момент, коли вони були йому необхідні. Спочатку він хотів попросити сусіда сходити в аптеку, але передумав. Він з’їв бутерброд з яйцем і подумав, що його гордість не дозволить попросити сусіда про допомогу та виявити свою безпорадність.

В минулому він вже потрапив у подібну ситуацію, коли не мав хліба і не міг вийти з дому. Сусід згодився йому допомогти і приніс хліб лише увечері. Хворий дідусь хвилювався, але, в кінцевому рахунку, він впорався без хліба.

У дідуся Миколи було важке минуле, пов’язане з його батьком. Протягом усього життя батько ніколи не просив допомоги від інших. Він завжди ставив гідність і самостійність на перше місце. Навіть у найважчі часи, коли здоров’я батька погіршилося, він відмовлявся від будь-якої зовнішньої підтримки. Ця витриманість та самостійність батька завжди вражали Миколу і залишили в ньому глибокий слід.

Є в нашому селищі ще і сусідка Марійка, про яку ходять різні історії. Вона завжди просить допомоги у своїх сусідів і не вагається звертатися до них за найрізноманітнішими послугами. Вона стукає до дверей, щоб попросити позичити гроші, погодувати кішку, випрати її одяг або погратися з її дітьми. Незважаючи на те, що сусіди іноді допомагають Марійці, настрій до неї в селищі далеко не найкращий.

Поступово, з часом, сусіди стали постійно уникати Марійку, намагаючись не потрапляти в її поле зору. Вони втомилися від постійних прохань і втратили бажання надавати допомогу. Навіть доброзичливі сусіди почали відчувати негативні почуття до Марійки через її безкінечні прохання.

Ця історія з Марійкою стала для сусідів важливим уроком. Вони розуміють, що постійне просить у інших може викликати втому, подразнення та неприязнь. Взаєморозуміння та співпраця в сусідському середовищі важливі, але постійне нав’язування своїх проблем може нашкодити взаємовідносинам.

Разом з власними досвідом ця історія навчила дідуся Миколу ще одній важливій речі: іноді просити допомоги у інших може призвести до непередбачених та негативних наслідків, порушити взаєморозуміння, а невдоволення він не любив

А як ви думаєте, чи потрібно просити допомоги в когось чи потрібно навіть у літніх віках завжди розраховувати тільки на себе?

Оцініть статтю
Джерело
Ніколи не показуй безпорадність, навіть в 85 років!