Моя свекруха Han0їлa дитиHy чepB0нum та 3нukлA, разом з дитиною. Слів нE вuстAчuть, щоб описати наші почуття

Не люблю спілкуватися зі свекрухою. Вона постійно критикує мене. Їй нічого не подобається в мені. Готую погано, перу не правильно, пил не витираю, сина її не варта. Розмови зі свекрухою не клеються. Вона відповідає зі слістю в голосі. До нас не приїжджає і ніколи не зве до себе. З внуком не сидить і не виказує ніякого бажання бачитися з малим. Вона не знає скільки дитині років та чим він цікавиться. Свекруха любить проводити вечори з пляшk0ю та закускою. Подруги в неї такі самі. Чоловік запевняє — його мама завжди такою була.

Ми просимо мою маму сидіти з сином. Зазвичай, вона завжди допомагає, але цього разу в неї не вийшло. Вартувало великих зусиль вмовити свекруху подивитися за внуком. Вона не хотіла допомагати, бо їй не подобається наша квартира. Це пряма цитата. Як в такої черствої жінки виріс добрий та чуйний син?

Свекруха приїхала із запізненням. Вона принесла портфель з книгою та фруктами. Хоть щось хороше. Вона пригостила внука бананом і стала уважно мене слухати. Я розповіла де, що лежить. Заздалегіть приготувала ігри, в які можна пограти з малим. Поки я розповідала правила настільних ігор, син доїв фрукт. Чоловік повернувся з гаража. Він поговорив з мамою хвилин п’ять і ми поїхали на свято до друзів.

Перше враження свекруха справила приємне. Наші чвари не повинні відображатися на дитині. Вечір провели чудово. Додому повернулися в дві години ночі. Чоловік пішов ставити машину в гараж, а я піднялась в квартиру. Зайшла тихенько. Знімала куртку та взуття обережно, щоб не порушити чужий сон. В кімнаті ввімкнула світильник та розстелила ліжко. На якусь хвилину, мені здалось, ніби в квартирі занадто тихо.

Я пішла в кімнату сина, а його немає! Свекруха теж зникла. Де вони можуть бути вночі!? Я в істериці подзвонила свекрусі. Вона не брала трубку. Набрала номер чоловіка і вилила всі емоції на нього. Він нічого не розумів. Я плакала, ковтала слова. Ледь-ледь чоловік второпав що сталося. Він швидко повернувся назад і ми вже вдвох шукали нашого сина.

Дзвонили свекрусі до самого ранку. Дозвонилися в десять. Я встигла посивіти за цей час! Виплакала всі слози!

pixabay

— Мамо! — Кричав чоловік. — Де ви?! Де наш син?! Чому ви не вдома?

Свекруха нічого не сказала. Вона пообіцяла привезти сина до двух годин дня. Ми чекали її та хотіли отримати пояснень.

Свекруха мала не свіжий вигляд. Вона мовчки послухала наші крики, а потім сказала:

— Навіщо ж так хвилюватися? Я сиділа вдома, як ви хотіли. Ви пішли на гульки. Мені теж захотілося. Чому це я повинна сидіти і нудьгувати? Внука не могла залишити самого. Взяла його до Вірки. Вона не заперечувала.

— Якої Вірки? — Запитала я.

— Моя подруга. Вона купила пляшечку та закуску. Позвала до себе і я поїхала. — Спокійно розповідала свекруха.

Склалось враження, ніби вона взагалі нічого погано не зробила. Її не турбували докори сумління. Можна було написати повідомлення чи подзвонити. Найкраще, взагалі не погоджуватися, якщо сидіти з дитиною нудно.

— А за внука не хвилюйтесь. Я дала йому трішки червого і він спав всю ніч. — Свеккруха широко посміхнулася.

— Що ти зробила?! — Чоловік почервонів від злості.

На цьому моменті я втратила дар мови і  мовчки пішла в кімнату. Моя свекруха не подарунок. Ми не могли знайти спільної мови, але я ніколи не думала чогось подібного про неї. Як можна дати алкоголь дитині?

— Чого ти кричиш? Я тобі в дитинстві теж давала! Тоді ти не кричав. — Виправдовувалася свекруха.

pixabay

— Мамо, ми тебе нормально просили посидіти з сином. Якщо ти не хотіла, сказала б одразу! — Випалив чоловік.

Я почула, як відчиняються двері. Свекруха промовила останню репліку і двері зачинилися.

— Більше допомагати не буду! Витратила свої нерви на вас, а подяки ніякої! Самі розбирайтеся зі своїми дітьми!

Чоловік повернувся в кімнату. Його лице застигло, наче віск. Він сів біля мене і запропонував більше не кликати його маму. Я тільки «за». За цю ніч витратила річний запас нервових клітин. Ще довго приходитиму до тями. Нікому не побажаю пережити те, що трапилось з нами. Хвилююся за сина. Свекруха споювала його впродовж ночі. Так, вона сказала, ніби налила трішки. Я сумніваюсь в правдивості її слів. Вона відкрилась для нас з нової сторони. Мене заспокоює одне — більше ми не довіримо сина цій безвідповідальній жінці. Віднинні залишатиму дитину тільки зі своєю мамою.

Оцініть статтю
Джерело
Моя свекруха Han0їлa дитиHy чepB0нum та 3нukлA, разом з дитиною. Слів нE вuстAчuть, щоб описати наші почуття