Мені потрібно було вибрати між тим, щоб залишитись на батьківщині і тим, щоб переїхати в Норвегію і я вирішила вибрати останню

Моє життя склалось так, що я переїхала до Норвегії. Чому? Тому що там кращі умови життя, кращі перспективи в роботі. Мені хотілось кращого життя, ніж могла собі дозволити в Україні, тому і зважилась на цей крок.

Знаєте, я не бачу сенсу заперечувати те, що люди в Норвегії живуть краще, на достойному рівні. Країна багата, медицина на високому рівні, прозоре законодавство, корупція мінімальна, всі судові процеси проходять по чесному. На фоні цього всього Україна якось помутніла.

Але знаєте, це не залежить від правління. Так, воно там хороше, але діло в великій мірі у самих людях. І якщо брати приклад з нідерландців – можна з мінімальними витратами перетворити країну на європейську державу. І серед всього хочу сказати, що я для себе взяла як хороші прилади для українців:

1.Позбутись всього мотлоху, який є у вашому житлі та житті.

2.Обережно їздити по дорогах та дотримуватись всіх правил дорожнього руху. В Норвегії переважна більшість дотримується правил та встановленої швидкості, тому смертність від аварій та ДТП зводиться до мінімуму. І в першу чергу від благорозумності громадян.

3.Не говорити по телефону за кермом. Це відноситься до безпеки дорожнього руху.

4.Ще одне правило, яке багато хто в нашій країні не дотримується, але хоче, щоб ми були в Європі – це прибирати сміття після відпочинку на природі. Ліс то чи парк, немає значення, головне, що люди прибирають за собою.

5.Те, що дуже наболіло, по крайній мірі в будинку, в якому я жила в Україні і в будинках моїх знайомих – це жахливий стан під’їздів. Ну не паклюжте ви приміщення в якому живете. Хіба приємно ходити щодня по свинарнику? Тому турбуйтесь не тільки про свої квартири а й про коридори та під’їзди.

6.Якщо у вас є собаки – прибирайте їхнє лайно. Ну справді. Навіть коли зима і є сніг. Уявіть собі картину – йдеш в парку, а там сад з фекалій домашніх улюбленців.

7.Поважайте один одного та навколишній світ і тоді країна зміниться.

Загалом я зрозуміла, переїхавши до Норвегії, що більше змінює суспільство взаємо повага, відповідальність та освіченість.

Надіюсь вам було корисно та цікаво почитати про мій досвід та він допоможе вам або вашим близьким.

Оцініть статтю
Джерело
Мені потрібно було вибрати між тим, щоб залишитись на батьківщині і тим, щоб переїхати в Норвегію і я вирішила вибрати останню