Матір обpазилась на мою наречену, коли я привів її знайомитися

— Мамо, сьогодні я прийшов зі своєю нареченою Наталкою. Хочу вас познайомити. Сподіваюся, що ви знайдете спільну мову, — сказав я своїй матері, коли вперше привів додому свою дівчину.

Вона дуже соромилася, боялась навіть очей підвести. Тиша була дуже дзвінкою, а атмосфера напруженою. Наталка дуже хотіла сподобатись моїй матері, тому намагалась тримати себе в руках. Старалась підтримувати розмову, запитувати про щось. Мама теж почувалась розгубленою, але трималась впевненіше — розповідала про те, що готувала торт майже пів дня, про нашу домашню кішку і про буденні справи.

Те, що Наталка була дуже скромною, сподобалося моїй мамі. Однак, коли ми усі сіли за стіл, аби вечеряти Наталка відчула себе дуже некомфортно. Вона часом поглядала на мене, на щось натякаючи. Матір це насторожило. Вона сьогодні від ранку почала приготування до знайомства з моєю нареченою, хотіла її вразити. Зокрема, накрила пишний стіл, але Наталка за тривалий час вечері спробувала лише салат з овочів.

— Наталко, ти їж. Дивись яка худенька, тобі поправлятися треба, — добродушно сказала матір.

— Тьоть Маш, вибачте звичайно. Але я такого не їм, — засоромилась Наталка, — Ви усе дуже жирне приготували. Треба турбуватися про своє здоров’я і обмежити вживання такої жирної їжі. Я краще в іншій кімнаті вас почекаю, поки ви вечерятимете.

Матір оторопіла. Вона почекала, коли Наталка вийде з кімнати, а тоді грізним шепотом накинулась на мене з запитаннями:

А що я такого страшного приготувала?! Тут же все, як для себе — олів’є, пиріжки з картоплею і капустою, тушена картопля зі свининою, м’ясна та сирна нарізка, бутербродики, торт і фрукти. Вона що взагалі нічого, крім овочів не їсть?

Я став заспокоювати маму, але вона не вгавала:

— У кожного свої смаки до їжі, я все розумію. Вона ж могла сир їсти, фрукти. Чого було демонстративно з-за столу вставати? Це хамство! Я пів дня на кухні простояла, а вона не хоче їсти. Якби я знала, що вона їсть щось інше, то приготувала б щось інше. Ти мені чого не сказав?

Матір не хотіла слухати мої пояснення, що Наталка звикла харчуватися по-іншому.

— Я старалася, а вона прийшла в мій дім і ще й вказує, чим я маю сина годувати!

Вона ображено кинула вилку об стіл і пішла геть з квартири, аби не наговорити Наталці зайвого. Я знав, що матір має складний запальний характер, коли заведеться, то краще її не чіпати.

Я не вважаю, що Наталка зробила щось образливе, вона ввічливо сказала. Але можливо справді варто було попередити матір про те, що моя наречена старається їсти лише здорову їжу. Але я й уявити не міг, що це так важливо, і що матір поведеться так при першому знайомстві.

Мама цього точно не забуде і буде тримати образу. Але я не до кінця розумію чому.

Оцініть статтю
Джерело
Матір обpазилась на мою наречену, коли я привів її знайомитися