Історія про те, як xамkа вихователька псyвала дітям життя!

Звати мене Людмила. Мені 61 рік. Зараз я на пенсії. В мене троє дітей. Вони давно виросли і створили свої сім’ї. Допомагають багато, часто приїжджають. Коли я виховувала їх, то завжди використовувала мову. Не люблю kричати, а тим паче – бuти. Діти все розуміють, потрібно тільки навчитися правильно пояснювати. Якщо людина не вміє, то це в неї проблеми, а не з дитиною щось не так.

pixabay

Навіщо я це розповідаю? Пенсійні будні не такі вже веселі, але я завжди вміла знайти собі заняття. Щоранку я беру книгу, роблю в термос чай і йду на свою улюблену лавочку. Вона розташована під деревцем, біля дитячого садку.

Я помітила нову виховательку. Молода жінка, на вигляд, років тридцять, одягнена зі смаком. Як вона встигає за собою доглядати, ще й на такій емоційно важкій роботі працювати, гадки не маю.

На перший погляд, вона вела себе професійно. Була мила з дітьми, мирила розбишак, слідкувала, щоб ніхто не втнув дурниць, але якщо придивитися, то можна помітити деякі протиріччя. Я звернула увагу, що жінка гарно відноситься до дітей, які краще вдягнені та вже мають дорогі гаджети. Здалось, подумала я.

pixabay

Час йшов. Я, як завжди, починала кожен ранок з читання книги на лавочці. І ось, в один з таких ранків, стала свідком жахливої сцени. Діти щось не поділили. Дівчинка рюмсала, а хлопчик лупцював її. Крики були такі гучні, що я краєм вуха почула:

– Ти біднячка! Не підходь до мене! Батьки сказали, не дружити з тобою! Хто знає, яка в тебе зараза!? – волав малий.

Прибігла вихователька, та сама молода жінка, заспокоїла хлопчика, а дівчинку схопила за руку та відвела в сторону. Жінка з дитиною зупинилася неподалік від мене. На стару жінку під деревцем ніхто не звернув увагу. Напевно, вирішила, що стара, значить – глуха. Але я добре все чула.

pixabay

Вихователька почала звинувачувати маленьку в поганій поведінці. Вона аж шипіла, поки говорила. З її слів, дитина сама винна, адже їй, через соціальний статус, не варто спілкуватися з тим хлопчиком. Вона не може псувати своєю присутністю його репутацію. Є багаті, а є бідні. Останнім не варто плутатися під ногами перших. Так було завжди і це треба прийняти та змиритися, адже боротися з соціальною ієрархією – безглуздо.

В мене щелепа відпала! І о це педагог?! Цю жінку допустили до роботи з дітьми?! Коли я вчилась, усі були рівні! Я своїх дітей так виховала, саме тому з них виросли гарні люди. Невже зараз такі цінності? В кого телефон крутіший?

Дівчинка продовжувала плакати, а вихователька далі промивала мізки дитині. Я не витримала. Хай я буду сварливою бабкою, але залишити таке неподобство без уваги просто не могла. Я підійшла до огорожі і окликнула виховательку. Вона стрепенулася, знайшла мене поглядом і мило посміхнулась. Лицемірка.

pexels

– Де ви манерам вчились? – спитала я.

Жінка здивувалась, але швидко взяла себе в руки.

– Ви чиясь бабуся?

– Так, цієї дівчинки. Вам мати не говорила, що ображати слабших – найганебніший вчинок?

Вихователька розгубилась. Зрозуміла, що я все чула. В мені кипів вулкан.

– Якщо вас в дитинстві образили чи чогось недодали, то не треба переносити свої комплекси на дітей! Займіться краще собою, бо виглядаєте ви гарно, а ведете себе як справжня гадюка! – дуже вже хотілось сказати міцне слівце замість «гадюки», але ж не при дитині.

Вихователька побіліла, але знайшла сили зібратися і попросити вибачення. Тьху! Нехай перед дитиною вибачиться! А Юлечка, так звали дівчинку, подякувала. Наступного ранку, познайомила з мамою. Наплела про мене! З її слів, я супергерой, який взявся нізвідки і врятував її від «гадюки». З тих пір, в мене з’явились дві подружки – Юлечка та її мама. А вихователька дитину більше не чіпала. Може її злякала агресивна «бабуся», тому моїй «внучці» більше не розповідали, як правильно жити.

Оцініть статтю
Джерело
Історія про те, як xамkа вихователька псyвала дітям життя!