Донечко, тільки не лякайся. Хочу сказати тобі, що невдовзі мене не стане.

Моя мама давно не молода. В неї хворі серце, суглоби та очі. Мама жартує над своїм становищем. Вона не бачить нічого жахливого в хворобах, адже всі ми cmepтnі та вразливі. Мама хотіла б жити багато років, але доля вирішила інакше.

Я прийшла в гості до мами. Вона радісно прийняла мене.

— Донечко, тільки не лякайся. — Мама дивилася мені прямо в очі. — Я скоро п0mpy.

— Чому ти так вирішила? Тобі лікар щось сказав?

Я відчуваю свою cmepть. Мені ще місяць залишився: ні більше, ні менше!

— Мамо, не придумуй! Я розумію, твоє здоров’я давно зіпсувалося, але тобі ще жити і жити!

Мама не слухала мене. Вона твердо вірила в свій близький кінець. Я поділилася з подругами цією історією. На мій великий подив, подружки сприйняли слова моєї мами серйозно. Вони порадили більше часу проводити з нею та попіклуватися про її комфорт.

В п’ятницю, я знову пішла до мами. Принесла її улюблені цукерки. Мама одразу відкрила їх і поставила на стіл.

— Мені мало залишилося. Потрібно насолодитися життям, поки можу! Хочу поїхати в Київ. Здам золотий набір, який двадцять років в шафі пролежав, і поїду дивитися столицю. Доню, ти зі мною?

Я кивнула головою. Поведінка моєї мами насторожувала мене, а з іншого боку — вона хоч на пенсії Україну побачить.

В столицю поїхали разом. Мама раділа моїй компанії. Вона попрохала провести цей місяць з нею.

Хочу, перед cmepтю, надивитися на тебе! — Казала мама, міцно обіймаючи мене.

pixabay

Київ став початком подорожей. Ми побували в Львові, Одесі, Вінниці, Запоріжжі. Після останнього, полетіли в Америку. Я не встигала за своєю мамою. Вона проводила в новому місті день-два і бігла купувати білети в інше місце. Вона дійсно вірила в свої ж терміни. За один місяць мама хотіла зробити все, що не встигла за життя.

Ми відвідали десяток занять з танців. Я навчилася танцювати танго на базовому рівні. Мама швидко навчалася. Її любили та поважали. Я дивувалася, чому мама раніше не пішла на занаття з танцю? В неї чудово виходить. Помітна її цікавість до цього виду мистецтва.

Вперше я відвідала разом з мамою салони краси. Нам зробили безліч процедур. Мама сплеснула в долоні, коли побачила свої нігті, покриті гель-лаком. Вона давно хотіла сходити на цю процедуру, але постійно жаліла грошей. Вона вважала правильним витрачати гроші тільки на дітей. Собі копійки не залишала.

Ми викинули старі меблі. Точніше, продали за смішні гроші. Мама переробила все в квартирі під стиль прованс. Вона давно мріяла про такі зміни, але не наважувалася.

Разом підібрали мамі новий гардероб. В ньому з’явилися червоні та барвінкові сукні довжини міді. Мама придбала декілька пар підборів та нову косметику. Вона виглядала значно молодшою.

Якось швидко пройшов цей місяць. Він був насичений різними подіями. За цей короткий час, я побачила більше, ніж за все життя. Спробувала нові страви та побувала в нових краях.

pixabay

Моя мама розквітла. Вона виглядала бездоганно. Її оселя повністю відповідала маминому душевному стану. Коли я йшла від неї в суботу, вона поцілувала мене в щоку і сказала:

— Це був чудовий місяць. Я встигла все, що хотіла зробити перед cmepтю. Дякую, доню, що провела зі мною цей час. Сподіваюся, тобі сподобалось подорожувати разом зі старою мамою.

Якийсь черв’ячок страху зашевелився глибоко в середині. Я не хотіла вірити в мамину cmepть. Не було причин хвилюватися за її здоров’я. Так, дрібні проблеми були, але не cmepтeльni.

Я пішла додому, а вранці дізналася, що моя мама mepтвa. Вона заснула і більше не прокинулась.

Оцініть статтю
Джерело
Донечко, тільки не лякайся. Хочу сказати тобі, що невдовзі мене не стане.