Чому моя подруга ніколи не покладе замість пакету для сміття звичайний пакет?

Одна моя знайома розказала мені чому її дратують різні речі, які економлять гроші.

Каже, що ніколи не покладе пакет з магазину під сміття у відро, так як вважає це дріб’язковістю. А ще в СРСР в її родині замість ганчірки для миття підлоги використовували старий одяг.

Після того, як я задала питання, чи не байдуже їй на те, хто як витрачає свої гроші і економить, знайома відповіла: така екстремальна економія програмує нас на бідність. Якщо навіть пакети для сміття вважаються зайвою витратою, то ми налаштовуємося на життя без грошей.

Постійно економить на всьому людина, витрачає на це весь запас своїх сил і енергії.. А потрібно навпаки докладати всю свою енергію на підвищення доходу.

Я була з нею не згодна. Адже вважаю, що це два окремих процеси, бо можна економити і одночасно збільшувати свій дохід. Звичайно, якщо намагатися економить кожну копійку, вирушаючи в магазин на інший кінець міста, щоб купити цукор на 50 копійок дешевше, то це дійсно забирає сили і не виправдовує витрачену енергію. Але ось розумну економію я вважаю корисною для бюджету

До того ж, є досить багато заможних людей, які теж економлять. Звичайно це не відноситься до сміттєвих пакетів. Наприклад, заможна людина може часто літати, а на це йде дуже багато грошей, але зате вони отримують велику кількість безкоштовних миль від авіакомпаній. Потім завдяки цим милям вони можуть безкоштовно отримати квитки або з великою знижкою для перельоту в бізнес-класі.

Я вважаю, всі ці концепції багатства і бідності дурними. Звичайні умовності. На спроможність громадян впливають абсолютно інші чинники, більш серйозні. А як ви думаєте?

Оцініть статтю
Джерело
Чому моя подруга ніколи не покладе замість пакету для сміття звичайний пакет?