Чи знали ви, що коріння у орхідеї також потрібно обрізати? Проте потрібно вибрати потрібний час, щоб не травмувати вашу красуню.

Багато жінок захоплюються красою фаленопсиса, а тому і купують їх, щоб прикрасити свої домівки. Та мало хто знає, що вона дуже вибаглива та потребує особливого та ретельного догляду. А щоб ваша улюблениця ще й цвіла кілька разів на рік – потрібно не лише за нею добре доглядати, але й знати деякі хитрощі щодо цього. Так ось, однією з таких таємниць є те, що коріння орхідеї потрібно в тому числі і вчасно обрізати. Це дуже важливо у випадках, коли горщик квітки став замалим та коріння почало проситися на волю та вилазити із нього на зовні. У цій статті ми поділимося з вами чому ж так відбувається та як чинити в такому випадку.

Окрім того, що орхідеї надзвичайно красиві, вони ще й дуже добре втягують в себе і вологу, і повітря. Ну і звичайно ж важлива роль цієї квітки криється і у фотосинтезі. Якщо ви обрали ідеальне місцерозташування для неї – вона почне рости з колосальною швидкістю, випускати нові квітконоси та квіти, а також буде розростатися і коріння.

Отож, обрізати коріння потрібно обережно і лише у певних випадках.
Давайте розглянемо, що ж забарвлення коріння рослини говорить про її стан.

1. Яскраво-зелене – рослина цілком здорова і її цілком задовільняє ваш догляд.

2. Жовтувате або коричневе – ваша орхідея перебуває у стані хвороби. Це може бути гниття, опіки різноманітними підживками чи добривами, дуже висока концентрація солі, яка також потрапляє із добривами. Тому вам негайно потрібно почати лікування та пересадити її у новий ґрунт.

3. Ледь зелене і надто бліде – негайно потрібно змінити умови догляду. Обрана вами тактика не підходить вашій орхідеї.
У яких випадках варто обрізати коріння орхідеї?

Лише в єдиному випадку – якщо воно почало засихати. Найчастіше така ситуація може трапитися влітку, коли повітря тепле і сухе. Тому не поспішайте їх відрізати, протягом кількох днів збільшіть частоту поливу квітки. Поливати потрібно теплою водою. А якщо за тиждень-другий не настануть зміни в сторону покращення – тоді можна обрізати коріння.

Як дізнатися, що коріння справді засохло? Дуже легко, просто помістіть орхідею у теплу воду — живі корінці наповняться вологою і стануть пружними, змінять колір. А сухі залишаться такими – як були.

Коріння проситься на волю із горщика?

Перше – потрібно більший горщик для вашої квітки. Друге — коріння містить в собі забагато вологи. Спробуйте зменшити частоту та інтенсивність поливу.
Коріння орхідеї почало рости догори?

Потрібно пересадити рослину. Пересадку проводять на весні. Якщо коріння насичено зелене, то ваша улюблениця перебуває у фазі активного росту, і найближчим часом пересаджувати її не варто. Цього також потрібно уникати, якщо орхідея цвіте чи випускає нові квіти.

До речі, пересаджувати орхідею необхідно лише у спеціальний ґрунт, який продається у спеціальних магазинах і складається з таких пропорцій: 1/8 вугілля з дерева, 5/8 хвойної кори та 2/8 сфагнуму.

Оцініть статтю
Джерело
Чи знали ви, що коріння у орхідеї також потрібно обрізати? Проте потрібно вибрати потрібний час, щоб не травмувати вашу красуню.