Брат зн_ущався наді мною, аж поки сам не втр_атив здоров’я

Моя історія почалася зі сліз, болячих сліз, які він спровокував своїм знущанням. Він знущався з мене, насміхався над моїми мріями і надіями. Його слова різали серце, і я чув себе безсилим, як безпорадний кульгавий хлопчисько, що не може захистити себе. Чому саме я? Чому він обрав мене своєю жертвою?

 У своєму житті я зазнав багато знущань. Це льодова кулька під ковдрою взимку. Колючки в моїх черевиках. Відсутність грошей у моєму гаманці на обід. Відсутність шнурка у спортивному взутті. Так, це був мій брат, який під час відсутності батьків знаходив можливість познущатися наді мною.

Мені перепадало за те, що був молодшим і трохи кульгавим, через  що був трохи незграбним. батьки жаліли мене і приділяли можливо більше уваги, як найменшому і хворому. А брат мстив з ревнощів. Хоча батьки не раз проводили з ним розмову на цю тему, запевняючи, що його також дуже люблять і цінують, але меншому брату, тобто мені, потрібна допомога. Мені на цей час виповнилося вісім років, а братові Івану чотирнадцять.

Не знаю, чим би закінчилася вся ця історія, коли б я почав йому мстити. Але я вибрав інший шлях, переосмисливши все, що мені довелося пережити завдяки рідному братові.

 Життя змінюється, і моє теж зазнало перетворень. Після безлічі важких моментів, я вирішив знайти сенс у своєму житті. Я відчував внутрішню силу, яка ставила мене вище всіх цих знущань, і я став священником.

Моя душа зазнала лікування у спілкуванні з вірянами, а серце наповнилося милосердям та співчуттям до інших, які теж часом зазнавали страждань. Відпущення гріхів і душевний спокій стали моєю зброєю проти болю. Зауважив, що зовнішній біль вже не завдавав мені страждань.

 Саме тоді сталася неприємна пригода з моїм братом. Він втратив руку і став непрацездатним. Йому потрібна була допомога як моральна, так і фізична. І я це чудово розумів. Бачив, що ця трагедія дуже надламала мого брата. я хвилювався за нього, щоб він часом не присів на чарку. І хто ж, як не я повинен йому допомогти?

Переступивши всякі образи, в перші дні приніс Іванові гроші на протез і книжку, щоб було чим зайнятися. Знаючи його запальну натуру, розумів, що він не витримає без роботи. Це стало моїм наступним завданням. Так влаштував його сторожем у школі.

 Братові вочевидь після всього пережитого стало соромно за свою поведінку. Він вибачився переді мною за все. І ще додав, що не хоче бути моїм боржником. Хоче допомогти мені у церкві з благоустроєм. Я не вагався, одразу погодився, бо мій брат умів доводити розпочату справу до завершення.

Однак у мене часто на очі наверталися картинки з минулого, хоч і давно простив братові. І думка проте, що брат би не подобрішав у ставленні до мене, якби не цей неприємний випадок, не давала мені спокою. Мабуть, все-таки  до нього повернулася ця негативна енергія, яку він свого часу щедро вихлюпував на мене.

Життя вчить нас унікальними уроками. Моя дорога привела мене до того, щоб бути світлом для інших, навіть тих, хто раніше наді мною знущався. Я не радію його стражданням, але я знаю, що іноді саме такі досвіди можуть навчити нас бути ліпшими, більш чуйними та співчутливими.

Я бачу, як йому важко, і хочу йому допомогти. Не для того, щоб він мав почуття провини, але щоб він міг перетворити своє життя і стати кращою людиноюЯ молюся за Івана. Сподіваюся, що він зуміє перебороти цю ситуацію і знайти своє призначення в житті, незважаючи на свою безрукість.

Оцініть статтю
Джерело
Брат зн_ущався наді мною, аж поки сам не втр_атив здоров’я