Біля нашого магазину з’явився жEбрAк. Я думав, він просить грошей на чергову плЯшkу, але виявилось — все не так однозначно

Раніше не помічав жeбpakiв біля нашого дому. Декілька днів назад з’явився чоловік. На вигляд років 40-45, одягнений в більш-менш чистий одяг, приємно пахне, з чистою головою. Нічого не вказує, на важке становище.

Чоловік просив гроші через день. Я відносився до нього негативно. Напевно, жінка гроші заховала чи з робити звільнили, а йому треба гроші на пляшку та цигарки. Зазвичай, просять саме на це. Якось чоловік попросив грошей в мене. Я розізлився, але не видав своїх почуттів. Вирішив перевірити, на що він гроші витрачає. Дав чоловіку сто гривень і пішов за магазин. Почекав дві хвилини і заховався за найближче дерево. Добре, що був вечір і ніхто не звернув увагу на мою дивну поведінку. Довелось чекати хвилин двадцять. Нарешті чоловік з’явився. Він ніс прозорий пакет, а в пакеті був хліб, декілька сирочків, за сім гривень, і пляшечка води.

Я завмер біля дерева. Не очікував такого повороту подій. Невже ця людина дійсно потрапила у 6іду і потребує допомоги? Оговтався і пішов тихенько за чоловіком. Зараз, згадуючи свої дії, дивуюсь собі. Шпигувати за чужою людиною, ховаючись за кущами, про що я думав?!

Йшов тихенько. Два рази ставав, бо чоловік сідав на лавочку і відпочивав по п’ять-сім хвилин. Ми дійшли до його будинку — п’ятиповерхівка. Я не знав, як далі пройти по сходам, щоб мене не помітили. На цьому етапі варто все кидати та йти додому. Занадто багато шпигунських пригод.

Чоловік не зайшов в під’їзд. Він обійшов будинок і спустився у підвал. Я простояв в уритті ще хвилин двадцять-тридцять, але ніхто не виходив. Це означає, чоловік там живе.

Вдома добряче обміркував побачене. Рано я зробив висновки про того чоловіка. Потрібно якось його розговорити. Цікаво, що привело людину до такого життя. Може в моїх силах йому допомогти?

pixabay

На наступний день, пішов до магазину, де зазвичай сидів чоловік, але він не з’явився. Я чекав його впродовж двох днів. Попросив продавщиць сказати, коли з’явиться той занадковий чоловік. Залишив свій номер телефону та став чекати.

Подзвонили ще через два дні. Я прибіг до магазину і одразу вирішив заговорити з чоловіком. Розмова почалась дивно. Я не знав, як тактовно розповісти про те, що бачив. Зізнатися у шпигунстві соромно. Потрібно придумати інший привід.

— Ви нормально виглядаєте. Не скажеш, що вам потрібні гроші. Чому ж ви це робите? — Намагався ввічливо поцікавитися я.

Чоловік засміявся. Посмішка в нього добра.

— Я й не знав, що мій зовнішній вигляд викликає питання.

Мені стало не зручно. Я спробував виправдатися.

— Я не правильно висловився. Хотів сказати… — але замовк. Що його казати?

Пауза в розмові затягувалася. Переборовши сором, таки зізнався в своєму шпигунстві. На мій великий подив, чоловік знов засміявся.

— Ось воно що! А я думаю, чого це ви вирішили зі мною поговорити? Завжди непривітно дивилися в мою сторону.

pixabay

Я вже горів від сорому, але розмова почала клеїтись. Говорили довго, але чоловік потрошку розповіда деталі свого життя. Він мав все: роботу, сім’ю, дітей, друзів. Все втратив. Дружина пішла від нього. Квартиру відсудила, а його вигнала на вулицю. Діти покинули батька на призволяще. Їх взагалі не цікавило його життя. Друзі відмовились допомагати, адже в них були свої проблеми. З роботи звільнили. Начальнику не подобалось, що чоловік декілька раз допустився помилок в роботі. Його можна зрозуміти. В нього життя тріщало по швам. Хто в таких умовах зможе нормально працювати?

Делікатно, підбираючи слова, вмовив чоловіка пожити в мене. Він довго вагався, але я вміло говорив і, врешті-решт, переконав. Його перебування не принесло мені клопотів. Чоловік виявився роботящим та тямущим. Швидко знайшов роботу. З меншим заробітком, не з престижною посадою, але знайшов! Можливо раніше не міг цього зробити, бо заважали душевні муки. Зараз, він йде на поправку. Хоче зібрати грошей та винаймати квартиру.

Оцініть статтю
Джерело
Біля нашого магазину з’явився жEбрAк. Я думав, він просить грошей на чергову плЯшkу, але виявилось — все не так однозначно