Батько розпланував усе своє життя, в тому числі, сmE_рть

В мене залишився тільки батько. Він самотужки виховував мене. Мама покинула нас під час пологів. Я ніяк не хотіла народжуватися. Мама стрAждAлA від довгих пологів, втратила багато крові. Переливання її не врятувало. Вона п0mEрлA.

Батько швидко взяв себе в руки. Я ніколи не бачила його сліз. Він тримав своє горе при собі. До шістнадцяти років, я думав, що в батька залізне серце, а потім знайшов маленьке мамине фото. Він беріг його в паспорті. Тоді я зрозумів, як важко йому було. Він кохав маму все життя. Другий раз не одружився.

Ми з батьком частенько сварилися. Я хотів одного, а він іншого. Конфлікт поколінь — стара історія. Під час сварок, ми ніколи не переходили на особисте. Ми сварилися так, щоб завтра нам не було соромно один перед одним.

Я почав kyрuтu в тринадцять років. Батько зловив мене за цим ділом. Він витяг цuгAр_ку і наказав kурuтu. І так чотири підряд. На п’ятій, я втратив свідомість. Прокинувся в лікарні. Діагноз: гостре ніk0тuнoвE отруєння. Дякую батьку! Більше я не kyрuв.

У восьмому класі познайомився з Валею. Дівчина з характером. В її очах помітні бісові вогники. Про таких кажуть — гостра на язик. Воно й правда так! Валя вміла за себе постояти… і за мене також. Ти їй слово, а вона тобі двадцять. Я одразу вирішив, якщо ми будемо разом більше п’яти років, одружуюсь на ній!

Знайомство батька і Валі пройшло гостро. Вони весь вечір посміхалися через силу. Не сподобались вони один одному. Треба додати, що в них надзвичайно сильно схожі характери. Можу тому вони не любили бачитися?

Батько казав про Валю «мегера», а вона про нього «старий дурень». Я мовчки слухав. Старався робити вигляд, ніби мене не існує в такі моменти. В них була особиста неприязнь. Вони не подобалися одне одному, але Валя вважала мого старого гарним батьком, а він приймав її, як мою майбутню дружину.

Прийшов час вступати в виш. Я обрав, склав екзамени і не зміг там вчитися. Після першого семестру зрозумів — економіка не моя наука. Батько порадив забрати документи та спробувати свої сили наступного року. Я не вірив своїм вухам. Він заплатив гроші і втратив їх. Чому його це не хвилює?

unsplash

Гроші — це звичайний папір. Він не має ніякої цінності. Я буду себе все життя картати, якщо ти обереш не правильний шлях.

Я послухав батька. Тільки з третьої спроби знайшов себе. Вступив на дизайнера. Батько не заперечував. Він допомагав усім, чим міг.

З’явився шанс повчитися за програмою обміну. Головна умова — знання мови. Батько спонукав мене спробувати свої сили. Він знайшов гроші та репетитора за декілька днів. Я вчився. Три місяці пройшли в плідній праці. Завдяки батьку, мене обрали, як одного з кращих, вчитися за кордоном.

Тут я залишився. Дружину забрав до себе. Хотів батька перевезти. Він різко відмовився. Сказав, тут, — на батьківщині, — він може сам собі на хліб заробити, а за кордоном ніхто не знає, як доля складеться. Батько катастрофічно боявся бути зайвим, стати тягарем чи набридливим стариганем. Він зібрав гроші на похорон, коли йому стукнуло сорок. Відкладав гроші з двадцяти років собі на сиділку.

Батько різко захворів. Все йшло добре. Він бігав, їздив на риболовлю, полював і тут, як грім серед ясного неба. Хвороба зав’язала його в тугий вузол. Він ходив худий та згорблений. Не міг з ліжка піднятися.

Ми приїхали до нього за декілька годин. Він відмахувався від нашої допомоги. Сказав, де гроші на похорон лежать. Вказав, де кошти на сиділку і дав номер, куди дзвонити. Ми викликали Людмилу, але з квартири не пішли.

Батько не хотів їхати в лікарню. Змусити його не могли. Доросла людина. Знає, що робить. Через два тижні, він різко поправився. Підскочив з ліжка, випрямив спину і побіг в парк на пробіжку.

unsplash

Прийшов з «Київським тортом». Знаєте що? Я ненавиджу той торт. Він мені в кошмарах сниться! Його любить Валя. Батько приніс його їй. Він так зробив перший крок до їхнього примирення. Валя не грала роль гордої панночки. Вона зробила чаю і всіх покликала до столу. Я мовчки пив, а дружина з батьком їли торта. Ложками. Цілого торта. Я пішов, а вони до ранку говорили про щось своє. За «Київським тортом».

Три дні ми постійно кудись ходили. Батько не давав нам спокою. Він повів нас в кіно, потім на каток і, нарешті, в МакДональдз.

— Хочу зрозуміти, що ви в тих бургерах знаходите! — Сказав він тоді.

Під вечір третього дня, батько п0mep. Він ліг на ліжко, поклав руки, як mpEць і позвав нас до себе.

Я нічого не говорив. Знаю батька. В нього все життя сплановане. Якщо він вирішив вmupAти зараз, його ніхто не переконає в іншому.

Він поцілував мене в щоку, міцно обійняв. Покликав Валю.

— Доню! — Він цього слова дружина заплакала. Гіркі сльози лилися градом. — Вибач, що раніше не спілкувався з тобою. Я такий впертий дурень! — Батько і її міцно обійняв.

Його очі дивилися нам прямо в душу. Ми не спускали з батька поглядів. В його очах бігали, такі знайомі мені, вогники. А потім… Вони почали гаснути. Повільно…

Батькові скляні очі дивилися на нас, коли його забирала швидка. Розтин показав останню стадію раку. Батько знав про неї.

Оцініть статтю
Джерело
Батько розпланував усе своє життя, в тому числі, сmE_рть