Бабця ніколи нікого ні про що не просила і ось чому

В бабусі закінчився хліб. А вона ще й до того ж захворіла. І що тепер робити? Хотіла вона попросити в сусідки по хліб сходити, але передумала та поїла борщ без хліба. І все добре було, нічого шлунку не сталось. Але все діло було не в борщі, а в тому, що вона не попросила про допомогу.

Чому? Вже жінка побувала в ситуації, коли вона попросила про допомогу. Попрохала сусідку молока їй купити, бо вийти сама бабця не була спроможна. Сусідка то погодилась допомогти, але… Але прийшла вона з тим молоком аж наступного дня. Бо в неї не вийшло раніше, а хвора бабуся чекала та переживала. Проте в кінці кінців обійшлась без молока.

За життя бабуся зрозуміла, що покладатись потрібно лише на себе і ніколи нічого нікого не просити. І принципу цього вона дотримувалась практично все життя. А якщо вже вона в когось щось і просила – то лише в дуже крайньому випадку, тоді, коли не попросити не можна було ну ніяк.

Гроші в борг ніколи не брала, старалась обходитись без такого. Ну наприклад попросиш в друга чи подруги в борг гроші, він чи вона дадуть, але якщо їм не сподобається, що ти в них попросила? Чи може дружині чи чоловіку це не до вподоби буде? Для чого тоді брати в борг, якщо після будеш переживати чи все добре, що ти позичила?

Ні в дітей, ні в дорослих, ні в кого не потрібно просити – таке правило взяла собі бабця. Хіба в крайньому випадку – наприклад якщо стався дуже сильний приступ. А якщо ні – то просто лікуватись самостійно. Полежати, відпочити, випити ліки і якщо потрібно – викликати швидку. Але не просити про допомогу. Так можна спокійно спати та не переживати за те, що ти когось напрягла.

Якщо якесь свято і тебе не запросили родичі: будь то донька, син, просто рідні чи подруга – ніколи не напрошуватись. Краще відсидітись дома та не жаліти себе.

Так! Дуже важливо не жаліти себе. Якщо з’являться дурні думки, що дітей виховала а за хлібом чи молоком немає кому сходити – одразу з’являється образа та жалість до себе. А це лишні нерви та відповідно попусту розтрачене здоров’я.

Нічого не просити та дякувати богу, що дав їй можливість пожити життя без прохань. Без прохань про допомогу, про хліб, про молоко, про враження. І тоді Господь бог дасть тобі і допомогу, і хліб, і молоко, і враження. А ще чисту совість.

 

 

Оцініть статтю
Джерело
Бабця ніколи нікого ні про що не просила і ось чому