«Або ти робиш у нашій квартирі ремонт, або nлатu за оренду!» — 3аявuла я зятю перед весіллям

— І ось що мені робити з тими дітьми? У них через два тижні весілля, а вони навіть не розмовляють один з одним! Замовили зал, найняли музикантів і фотографа, купили дорогу сукню, накликали гостей, а тепер не відомо чи взагалі буде то весілля! Може це знак з небес, що їм не варто одружуватися? — скаржилась подрузі Орися.

— А через що то хоч посварились?

— Не повіриш — через квартиру. Ми з моїм Миколою вже років десять відкладали всі свої заощадження на власне житло для доньки. На мій погляд, важко уявити собі кращий подарунок для молодят, ніж квартира. Оксана моя нас підтримала і навіть доклала декілька тисяч з власних заощаджень. Очевидно, записати житло ми вирішили на неї. Ну скажи ж, добрий подарунок ми придумали?

— Ти ще запитуєш? Якби мені хто у двадцять п’ять років на весілля квартиру подарував, я б, мабуть, на сьомому небі від щастя була!

— Ось і ми так вирішили. І все було б добре, але квартира потребувала ремонту. Ми з Миколою потратили всі свої заощадження на весілля та подарунок, тому вирішили, що ремонт зробить вже зять. Але, уяви собі, він категорично відмовився!

— Як то так відмовився?

— А сказав, що раз квартира записана не на нього, то і ремонт він робити не буде! Бач, він не хоче вкладатись у чужу власність. Мені його відповідь в край не сподобалась. Ми купили їм квартиру, а тепер ще й ремонт маємо робити? Е ні, на таке я не згідна.

Тоді він нам заявив, що згідний придбати меблі, бо їх після розлучення можна буде забрати, але в ремонт вкладатись відмовляється.

— То може можна таки обійтись без ремонту? Чи там все так плачевно?

— Розумієш, там раніше жила самотня старенька бабуся, от і квартира вже років двадцять ремонту не бачила. Паркет вже гнилий, вікна старі, ще дерев’яні й штукатурка місцями посипалась. Жити звісно можна, але хіба молода сім’я не вартує кращого?

Та і вся річ у тім, що наш зять не з бідної сім’ї. У його батьків власний бізнес, а сам працює у відомій компанії. Гроші є, ось тільки вкладати їх в чужу квартиру не хоче. Вирішив, що буде відкладати на власну.

— От дивак! Тобто він готовий жити роками у квартирі без ремонту, бо хоче купити власну лише через якісь примхи?

— Уяви собі! Нещодавно я не витримала і заявила йому: «Ну якщо ти такий скнара, то можеш не сподіватись на хороше відношення від нас! Обирай: або ти робиш ремонт, або платиш нам оренду!».

— Ох, і як він на це відреагував?

— А ніяк! Сказав, що заплатить нам тих п’ять тисяч, лиш би тільки не вкладати в чужу квартиру. Ми з Миколою вирішили, що ті гроші будемо відкладати, а потім зробимо ремонт доньці.

— Невже твоя Оксана нормально ставиться до такої позиції майбутнього чоловіка?

— Ні, вона у розпачі. Недавно навіть запропонувала нам продати ту квартиру, а вони поки поживуть на орендованій. Звісно, ми категорично відмовились від її пропозиції, мовляв, такий вчинок сильно нас образить. Насправді ж, ми просто хочемо, щоб вона завжди мала власне житло і не залежала від чоловіка. Оксанка зараз цього не розуміє, але потім ще обов’язково нам подякує.

Тепер у них постійні сварки й донька не знає, що їй робити. Знаєш, а я спершу хотіла прописати зятя у тій квартирі, але вчасно побачила, яка він людина. Усі розмови у нього зводяться до того, як розподілити майно після розлучення, а вони ж ще навіть не одружились! Невже моїй Оксані потрібний такий чоловік?

А як би ви порадили вчинити майбутній сім’ї у такій неоднозначній ситуації? Хто на вашу думку має рацію: батьки дівчини чи зять?

Оцініть статтю
Джерело
«Або ти робиш у нашій квартирі ремонт, або nлатu за оренду!» — 3аявuла я зятю перед весіллям